Elegantní „side table“

Kurz je koncipován jako ucelený přehled truhlářské práce. Výsledným produktem je odkládací stůl, který nesmí chybět v žádné chodbě, předsíni či obývacím pokoji. Vstupním produktem jsou jasanové fošny a dubové prkna, hrubě řezané na pásové pile.
V pátek probíhá teoretická část kurzu, kde se dozvíte informace o získávání a skladování dřeva, truhlářských nástrojích a strojích. Ukážeme si cca 30 druhů dřeva včetně exotických dřevin a dostanete informace o jejich vlastnostech a vhodnému využití.
Sobota je zaměřena na zvládnutí základních truhlářských technik při výrobě plošného materiálu z masivního dřeva (tzv. spárovka). Během výroby se naučíte omítaní a řezání na formátovací pile, srovnávání a protahování na frézce, lepení spárovky a broušení. Pracuje se převážně na strojích. Během kurzu se dozvíte informace o nastavení a seřízení hlavních truhlářských strojů.
V neděli zvládneme základní truhlářské spoje. Během výroby stolu si vyzkoušíte výrobu čepu a dlabu, osazení stolové desky a srážení hran. Pracuje se převážně ručními nástroji, hoblíkem, truhlářskými dláty, pilkou japonského typu (dozuki). Během kurzu se dozvíte informace o nastavení a broušení hoblíků a dlát. Na konci kurzu proběhne teorie o povrchových úpravách dřeva.

Podrobné informace ke kurzu

Cena: 4300,- Kč
Délka kurzu: 2 dny, 15 hodin
Čas:  1. den: 10.00 – 18.00 hodin
2. den 10.00-17.00 hodin
Max. počet účastníků: 4
Rozměry stolu: š 800mm, h 400mm, v 800mm (doporučujeme držet se daných rozměrů)
Materiál: dub a lípa (javor), povrchová úprava: vosk
Předpoklady: fyzická zdatnost, zájem o vlastní výrobu
Poznámka: pevné pracovní boty
Lektor: Jozef Sedláček, www.shibui.cz

č.ú. 4066499359/0800 IČO: 22834494

Hobbylab, z.s.