Stolek s kovovou podnoží

Kurz obsahuje hned dvě různé řemeslné oblasti: svařování kovů a truhlářství. Naučíte se tak základy práce s kovem i dřevem.
Vaším vstupním produktem bude kovový jekl 18×18 mm o délce 3m a jasanové prkno, které dostanete na začátku kurzu. Nejdříve si váš výsledný produkt rozvrhnete na papíře a po bezbečnostním školení a zaškolením na strojích se pustíte krok za krokem pod vedením lektora. Nařežete jekl na pásové pile a poté už budete svařovat konstrukci metodou MAG nebo TIG. Dále sváry obrousíte a v závěru dne budete mít hotovou podnož ve tvaru krychle nebo kvádru s vyvrtanými otvory pro uchycení vrchní desky. Kovovou podnož můžete nastříkat lakem nebo vám doporučíme lakovnu v místě vašeho bydliště.
Druhý den vás čeká výroba vrchní stolové desky, tzv . spárovky. Po zaškolení na dřevoobráběcích strojích nejprve prkno „omítnete“, nahrubujete, srovnáte a ztloušťkujete. Pomocí lamel slepíte obrobky podélně k sobě. Po zatuhnutí lepidla opět zhoblujete, naformátujete na požadovaný rozměr, ofrézujete a obrousíte. Na závěr desku můžete domořit a dále pak nalakovat nebo navoskovat. Váš výsledný produkt můžete využít také jako poličku na zeď.

Podrobné informace ke kurzu

Cena: 4900,- Kč
Délka kurzu: 2 dny, 14 hodin
Čas:  1. den: 10.00 – 17.00 hodin
2. den 10.00-17.00 hodin
Max. počet účastníků: 4
Min. počet účastníků, který je potřebný na uskutečnění kurzu:2
Rozměry stolu: š 400mm, h 400mm, v 400mm (nebo jiný poměr stran)
Materiál: kov, jasan
Předpoklady: zájem o vlastní výrobu
Poznámka: pevné pracovní boty
Lektor: Jozef Sedláček, Veronika Hradová

č.ú. 4066499359/0800 IČO: 22834494

Hobbylab, z.s.