Renovace a čalounění židle

Během dvou dnů si zvládnete zrenovovat židli a nově přečalounit sedák. První den budete demontovat, brousit, tmelit, mořit, natírat, voskovat nebo lakovat a na konci dne budete mít  zrenovovanou konstrukci židle. Abychom toto vše stihli za jediný den, je nutné, aby vaše židle nebyla v dezolátním, ale zachovalém stavu /nechyběly ji části jako kus nohy, opěrky nebo dýhy a také aby neměla být zničená červotočem/.  Ale!  Můžete donést židli i bez sedáku – ten si u nás můžete vyrobit celý nový!

Druhý den přijde na řadu sedák. Odstraníte původní čalounění. V případě nevyhovující nebo chybějící překližky pod čalouněním, budete vyřezávat nový sedák z připraveného plošného materiálu. Poté si projdete celým postupem čalounění, dozvíte se, jaké materiály a nástroje jsou nezbytné k dosažení perfektně vypnuté potahové látky. Čalounění zakončíte začištěním spodní strany sedáku netkanou textilií a upevněním do rámu židle.

Podrobné informace ke kurzu

Cena kurzu: 3600,-
Délka kurzu: 14 hodin
Čas: 1.den renovace židle 10.00 – 17.00
2.den čalounění 10.00-17.00
Maximální počet účastníků: 5
Předpoklady: vlastní zachovalá židle – může jí chybět sedák
V ceně kurzu: barvy, tmely, mořidla, vnitřní čalounický materiál, překližka. Potahová vrchní látka není v ceně kurzu.
Lektoři kurzu: Monika Hálová, Hačati a Veronika Hradová, Shibui
K dispozici je omezený výběr potahových látek. Pokud máte zájem o konkrétní barvu nebo vzor, je třeba vybrat z nabídky eshopu https://tenatex.cz/kategorie-produktu/potahove-latky/ min. 2 týdny předem, lektorka pak metráž objedná nebo si objednávku zajišťujete sami.

Fotografie z kurzu

č.ú. 4066499359/0800 IČO: 22834494

Hobbylab, z.s.